Többen megkerestetek azzal a kérdéssel, hogy én mivel szoktam színezni az ékszereket. Sokféle technikát és anyagot ajánlanak kifejezetten gyurmához, mondván, hogy a gyurma kényes, illetve olyan anyagokat tartalmaz, ami nem tűr meg bármit a felületén. Most megosztok veletek pár tapasztalatomat, amiket rendszeresen alkalmazok vagy már kipróbáltam.
Hobby és akril festékek

Itt külön megemlíteném a világító akrilt. Különleges, szép hatásokat lehet vele elérni. Számtalan ötletet lehet találni hozzá az interneten, legyen szó lakásdekorálásról, ékszerkészítésről. Én a Pentart sötétben világító akrilját próbáltam ki, jól használható. Annyit kell tudni a világító festék használatáról, hogy nem mindegy milyen vastagon használod, illetve az sem mindegy milyen a felület színe. Fehér gyurmán teljes pompájában és fényében világít, viszont ha sötétebb vagy színesebb felületen használtam, más hatást értem el. Először kísérletezz vele. Ezt is csak sütés után vittem fel a gyurmára.
![]() |
Ezüst metál akril |
![]() |
Sajnos sötétben nem fotóztam le. A delfinbálna kékes színeit a világítós akril adja. |
Pigmentporok

Ecsettel kell felvinni a felületre. Nagyon apró, finom szemcsés por, száll a levegőben. Gyurma sütés alatt nem változik meg a színe. Kihűlés után érdemes lelakkozni, ezzel védve van a felület.
![]() |
Andrea Kreációk időszakból, kék pigment utómunkával készült bagoly medál |
Tetszett a bejegyzés? Írd le véleményed megjegyzésben!
Ha nem szeretnéd elszalasztani a további bejegyzéseket, iratkozz fel e-mail címeddel, hogy a legújabb bejegyzésekről értesítést kapj!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése